Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży
- podsumowanie
Co roku w dniach 1-19 listopada na całym świecie rozgrywa się kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży. Symbolem kampanii jest kolor pomarańczowy, tzw. kolor ostrzegawczy. Nasza szkoła w tym roku także przyłączyła się do tych obchodów. W ramach kampanii Samorząd Uczniowski ogłosił następujące działania:
- konkurs dla wszystkich uczniów w naszej szkole na najciekawszy plakat związany z kampanią. Plakat mógł być wykonany dowolną techniką, dotyczył tematyki praw dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności dzieci i młodzieży oraz przeciwdziałania przemocy. Wpłynęło 11 prac z klas I-VI, najwięcej z klas I-III. Osiem prac to prace indywidualne, 3- zbiorowe. Ogółem w konkursie plastycznym wzięło udział 15 osób. Wszystkie osoby otrzymały nagrody. Wyróżniono 4 prace, przyznając odpowiednio następujące miejsca:
I miejsce: Hubert Pawlak- kl. I b,
II miejsce: Wiktoria Pawlikowska- kl. II c
III miejsce: Stanisław Świeciewski- kl. I b,
III miejsce: Ines Groberek- kl. II c
- Dzień 10 listopada był w naszej szkole „dniem pomarańczowym”. Osoby ubrane na pomarańczowo mogły skorzystać z „niepytajek”.
- Uczniowie z klas I- III włączyli się w akcję zaproponowaną przez SP17, polegająca na wycięciu i pokolorowaniu papierowych ludzików i ułożenie z nich hasła: RAZEM MAMY MOC. Napis został ułożony na sali gimnastycznej. Dodatkowo uczennice klas ósmych utworzyły ze swoich ciał napis RAZEM. Zdarzenia zostały sfotografowane.
- 17 listopada grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem brała udział
w miejskim happeningu pod Tkalnią oraz w prelekcji w kinie Helios na temat: „Po-moc, nie prze-moc” prowadzonej przez eksperta - p. Annę Grabarczyk, prezeskę zarządu Fundacji Huśtawka oraz interwentkę kryzysową.
Zdjęcia oraz filmiki z obchodów w SP3 zostały przesłane do koordynatorów kampanii w naszym mieście, czyli grupy wolontarystycznej „Agrafka”, a następnie dołączone do filmiku podsumowującego kampanię w Pabianicach.